Pomysł na biznes dla zmotoryzowanych – stacja kontroli pojazdów

0
27

Zastanawiasz się nad pomysłem na własny biznes? Jeśli jesteś zainteresowany motoryzacją i lubisz spędzać czas z autami, zainteresuj się stacją kontroli pojazdów – jest to działalność o stałym dochodzie, która zapewnia stałą płynność finansową.

Niezbędne: lokalizacja oraz wyposażenie stacji pojazdów

Podstawowym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę to lokalizacja. Na stację pojazdów wybierz takie miejsce, które ma dobrą infrastrukturę. Podstawą jest łatwy wjazd i wyjazd, wystarczająco miejsca na manewrowanie czy miejsca do poczekania na swoją kolej. Jeśli przejazd jest niewygodny, klienci będą wybierać stację, która jest dalej, ale ma wystarczająco miejsca.

Zadbaj o wyposażenie. Podstawowe urządzenia kontrolno-pomiarowe są wypunktowane na liście znajdującej się na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Są to między innymi przyrządy, które sprawdzają stan hamulców, ogumienia, elektronikę czy światła oraz dymomierze. Aby sprawnie zakupić cały sprzęt, skorzystaj z oferty firm, które specjalizują się w instalacji kompleksowych linii diagnostycznych.

Koniecznie zadbaj o dobrą reklamę – oprócz tej tradycyjnej lub internetowej, skorzystaj z barwnego oznakowania, aby przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Przyda się Ci w tym przypadku reklama podświetlana, która w efektywny sposób będzie reklamować oraz informować o świadczonych przez Ciebie usługach.

Czy to się opłaca?

Każde auto które ma powyżej 3 lat powinno przechodzić regularne przeglądy. Biorąc pod uwagę to, ile samochodów posiadają w tej chwili Polacy, można domyślić się, że potencjał tej branży jest bardzo wysoki. Stale pojawiają się nowi klienci oraz stali, którzy jeśli zostaną dobrze obsłużeni po raz pierwszy, będą do nas wracać. Nie ma problemu z płynnością finansową – przeglądy są wykonywane przez cały rok, a płatności dokonuje się przy wykonywaniu usługi. Nie ma konkurencji jeśli chodzi o ceny czy ofertę – te są ustalane odgórnie. Zatem konkurencja wynika przede wszystkim z lokalizacji oraz infrastruktury – czym wygodniej będzie dla klientów, tym jest większe prawdopodobieństwo, że zdobędziemy przewagę konkurencyjną. Stacje kontroli pojazdów nie wymagają dużej liczby pracowników – wystarczy dwóch.

W stacji kontroli nie dokonuje się napraw, a wyłącznie sprawdza różne parametry, dzięki czemu nie produkowana jest duża ilość odpadu. Stacja kontroli pojazdów to w dodatku taki biznes, że można go łatwo rozszerzyć np., o myjnię automatyczną czy bezdotykową, stację paliw czy warsztat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here