Trener usłyszał wyrok za pedofilię. Społeczność nadal go wspiera

0
21

Trener pedofil z Sępólna Krajeńskiego został skazany, a mimo to lokalna społeczność nie wierzy w to, co robił. 48-latek był bardzo poważany w swoim środowisku.

Mężczyzna miał nienaganną opinię świetnego szkoleniowca, był autorytetem dla wielu osób, w tym dzieci. Należał do Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego, a rodzice jego uczniów darzyli go wielkim szacunkiem.

W lutym bieżącego roku dwie dziewczynki zgłosiły się na policję. Wyznały, że 48-letni Piotr R. na obozach sportowych molestował je seksualnie. Natychmiastowo rozpoczęto śledztwo. Aby określić prawdziwość wydarzeń, powołano grono biegłych i przesłuchano świadków w tej sprawie. W wyniku śledztwa Piotr R. trafił do aresztu, tymczasowo.

Mali sportowcy pod naukami Piotra R. osiągali wysokie lokaty, także w zawodach krajowych. Dlatego cieszył się dużym szacunkiem za swoje osiągnięcia. Jego czyny były wielkim zaskoczeniem dla społeczności. Trener został skazany na 4 lata pozbawienia wolności, ale społeczność nie wierzy w jego winę. Na stronie Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego cały czas widnieje informacja, że jest sekretarzem organizacji.

Oprócz kary pozbawienia wolności, Piotr R. dożywotnio nie może pracować z dziećmi. Wyrok jednak nie jest jeszcze prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here