Aresztowano osoby z grupy przestępczej, zajmującej się farmaceutyką

0
20

CBŚP wraz z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu prowadzi śledztwo odnośnie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmuje się przestępczością farmaceutyczną. Do tej pory zatrzymano siedem osób i zlikwidowano magazyn wraz z miejscem produkcji niedopuszczonych do obrotu substancji.

W ramach akcji zabezpieczono kilka tysięcy gotowych substancji leczniczych oraz półproduktów. Ich wartość jest oszacowana na 1 mln zł. Wśród nielegalnych leków znalazły się produkty proerekcyjne, przeciwnowotworowe i anaboliczne. Osobom zatrzymanym przedstawiono zarzuty naruszenia ustawy o prawie farmaceutycznym oraz ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie, a także prania pieniędzy, udziału w grupie przestępczej i sprowadzania zagrożenia dla życia i zdrowia. Kierującemu grupą grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, a pozostałym członkom kara do 12 lat więzienia.

Ustalono że grupa przestępcza sprzedawała substancje zarówno do Polski, jak i innych państw Unii Europejskiej. Łączna wartość towaru wyniosła co najmniej 2,5 mln złotych.

Większość leków sprzedawano przez internet, za pomocą przesyłek kurierskich. Nadania były wykonywane z daleka od faktycznego miejsca magazynowania i produkcji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here