Jak usunąć makijaż permanentny?

0
13

Makijaż permanentny to doskonały pomysł dla każdej kobiety, która chce zawsze czuć się piękna, bez konieczności spędzania dużej ilości czasu na codzienny makijaż. Co jednak, jeśli zmieniliśmy zdanie i chcemy usunąć mikropigmentację oczu lub ust? Dowiedz się jak wygląda usuwanie makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny. Katowice – gdzie usunąć?

Usunięcie makijażu permanentnego nie jest bardzo proste – nie dokonasz tego samodzielnie w domowym zaciszu. Wykonaj ten zabieg w salonie kosmetycznym, najlepiej tym, gdzie wcześniej dokonałaś zabiegu mikropigmentacji – makijażu permanentnego. W ten sposób możesz usunąć makijaż permanentny brwi, oczu czy ust. Zazwyczaj taki proces usuwania makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu preparatu o pH kwasowym lub zasadowym w głębię skóry. Kolejnym rozwiązaniem jest laser – ten jednak jest stosowany coraz rzadziej, gdyż są inne delikatniejsze sposoby, które zapewniają równie dobry efekt. Często używa się produktów na bazie soli – przez niektórych uważane są znacznie bezpieczniejsze dla skóry.

Jak działa usuwanie makijażu permanentnego?

Preparat do usuwania mikropigmentacji nosi nazwę PMU Remover. W zależności od zastosowania, może on rozjaśnić lekko makijaż lub całkowicie go usunąć. Taki zabieg oparty na preparacie na bazie soli działa delikatnie i bezpiecznie. Jako jedyny pozwala na usunięcie pigmentu bieli tytanowej, czyli dwutlenku tytanu – w przeciwieństwie do zabiegu laserowego, który nie niszczy pigmentu bieli tytanowej i ma znacznie dłuższą listę możliwych skutków ubocznych. Remover na bazie soli jest tak bezpieczny, że można nim usunąć barwnik nawet z tak wrażliwych miejsc jak powieki, usta czy brwi.

Przeciwskazania. Na to uważaj!

Jeśli nie chcesz mieć później problemów z makijażem permanentnym i musieć go później usuwać z różnych względów, zapoznaj się uważnie z przeciwskazaniami do mikropigmentacji. Są to m.in.:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stosowanie antybiotyków, sterydów, leków rozrzedzających krew, izotretinoiny
  • Choroby autoimmunologiczne, takie jak bielactwo, łuszczyca lub liszaj
  • Infekcje ogólne oraz lokalne
  • Skłonności do bliznowców
  • Jaskra i zaćma (przy mikropigmentacji powiek)
  • Nowotwory (musisz zapytać lekarza prowadzącego)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here